Discutii Generale

<<<>>>
Pagina 2 din 7, se afiseaza 20 discutii dintr-un numar total de 121 discutii
Utilizator Discutie
HinkelAnton Descrierea de la votul pe cartegorii
          In primul rand, salut faptul ca s-a incercat sa se explice ce are fiecare de facut cand voteaza pe categorii.           Dar... as avea niste obiectii. In timp ce la Tema si Originalitate n-am ce comenta, la  Tehnica si Calitate apar niste probleme.           De exemplu, o imagine foarte expresiva cu un ISO foarte mare ar puea avea o foarte mare Calitate, in timp ce ar suferi un pic la Tehnica [desi chestia cu tehnica e usor interpretabila, in sensul ca daca m-ai impresionat, pana la urma ai avut o tehnica buna, nu?] In fine, la Tehnica, in plus fatza de incadrare, focus, as adauga lumina, unghi, si procesarea ulterioara a cadrului, precum si inspiratia de moment - ai prins sau nu!, precum si toate caracteristicile prezentate drept ''calitate'', pe care [deci, Calitatea as inlocui-o cu: ] le-as inlocui cu ''impesia ta generala asupra imaginii'' - aia ar fi Calitatea.
2016-12-03
HinkelAnton
25 raspunsuri
mircea La multi ani de Sf. Mihail/Gavril
La multi ani tuturor Mihailor, Mihaelelor, Gabrielilor, Gabrielelor :)
2016-11-08
mircea
3 raspunsuri
HinkelAnton Logo-ul aplicat imaginilor de pe site
Nu vi se pare un pic cam dur logo-ul de pe fotografii?  Poate ar fi mai putin invaziv daca ar sta ceva mai cuminte in colt... la asa ceva ma gandeam... si daca se poate si tehnic?    
2016-10-31
HinkelAnton
4 raspunsuri
mircea Imagini avioane
Refac un site extern dedicat acrobatiei aeriene. Cum la ultimele concursuri a existat inflatie de imagini cu avioane se ofera cineva eventual contracost sa puna la dispozite cateva imagini? Multumesc
2016-10-01
mircea
3 raspunsuri
mircea Mentorat
Cum vi s-ar parea sa existe pe site un program de mentorat. Sa existe posibilitatea ca utilizatori de la un anumit nivel sa poata bifa ca sunt de acord sa devina mentori, iar utilizatorii de level mic sa-si poata alege mentorul. Mentorul poate fi rasplatit cu puncte de activitate in functie de numarul de sfaturi date sau de ratingul dat de invatacel. Momentan e o idee, credeti ca ar prinde, ar fi folosit/or ?
2016-06-13
mircea
11 raspunsuri
IllusionXD Sponsori
Buna ziua! :D as dori sa stiu daca este posibil enumerarea sponsorilor cu care dumneavoastra lucrati si ce premii pot oferi acestia. Multumesc,o zi buna :D
2016-06-12
IllusionXD
2 raspunsuri
irys Motoare generare fotografii
Am constat cu dezamagire ca mai nou la sectiunea grafica se folosesc motoare de generare fotografii. Unde este fair play-ul? Nu credeti ca este o palma data peste ochi celor care se straduiesc sa faca ceva intr-un program chiar daca lucrarile nu sunt geniale. Este prima data cand acest site ma dezamageste si am sa ma gandesc daca merita sa il mai accesez. In curand o sa vedem la sectiunea foto imagini ale marilor fotografi postate de necunoscuti si de asemenea vor fi considerate in tema.
2016-06-11
irys
41 raspunsuri
HinkelAnton Ai Fost pe Luna?
Ce este esential pe un site foto? prin ce locuri ai umblat, sau CUM ai facut fotografia, odata ajuns acolo? ca degeaba te-ai imbarcat pe o naveta spatiala si ai ajuns pe Luna, daca faci poza supraexpusa...si stramba...nimeni n-o sa zica...eeeh, ce mai conteaza acum... e de pe Luna, las' ca-i buna si asa... Vad ca destul de multa lume nici nu citeste descrierile [''Roman'' e dovada vie], si nici nu prea da doi bani pe finisare...ca de multe ori cu un pic de crop si mici modificari, iti poti ridica imaginea...sunt si o gramada de lucrari strambe, ca am obosit si eu si altii sa tot atragem atentia. E firesc sa ne luam de fiecare detaliu...asa se-ntampla la concurs..de-aia e bine sa bagi la cap tot ce se spune, si sa aplici. Doar asa poti evolua. Si-apoi, daca punem orice poze am facut pe cine stie unde, si care nu au o valoare in sine, mentinem nivelul sitului jos, si implicit si nivelul nostru personal. Eu unul, de cand sunt pe site, sunt de 10 ori mai atent la ce fac, sa n-aiba nimeni motiv sa se ia de lucrarea mea, daca se poate. Deci, pe un site de fotografie, trebuie postate fotografii, iar pe facebook poti posta orice. Dar sa nu le confundam. Nu orice declansare este o fotografie. Nu orice imagine care este in tema, poate fi postata. Trebuie sa aiba ''ceva''. Deci, te inarmezi cu stiinta [know-how-ul], te adaptezi la fiecare subiect [e drept, nu poti sa ai afinitati in toate domeniile] si atunci poti sa le faci si in spatele blocului, daca n-ai alta sansa...ca ceva tot iti iese...dar ai nevoie de o practica permanenta. Gresesc?
2016-03-30
HinkelAnton
12 raspunsuri
ludovic la multi ani!
Tuturor celor a caror zi este astazi le urez la multi ani, numai bine si succes la concurs!
2016-03-23
ludovic
0 raspunsuri
ludovic de ieri
Ieri am scris cateva randuri pentru voi. Le-am pus pe blog, ca atat m-am priceput. Nu aveau nici titlu, in schimb pusesem o poza cu flori, ca banner, tot pentru voi, cei ce va ocupati sa intretineti locul asta. As vrea sa stiu daca v-au parvenit, atat. Merci.
2016-03-22
ludovic
1 raspunsuri
mircea Aplicatie detectie cutremur
Nu are nicio legatura cu fotografia sau grafica dar am avut nevoie de certificatul SSL al Pxl. Am scris o mica aplicatie care se conecteaza la serverele INFP si anunta cu 30 secunde (pt Bucuresti) inainte daca se produce un cutremur cu magnitudine > 1 grad. Aplicatia functioneaza de pe device-urile mobile Android ce apeleaza pagina prin browserul google chrome.
2016-03-19
mircea
4 raspunsuri
SilviuOlteanu Moderare concursuri
Se pare ca daca lipseste Mircea, softul isi face treaba, adica afiseaza noile concursuri, calculeaza si afiseaza rezultatele, "produce' conturi noi, posteaza noile lucrari. Face tot, mai putin "meseria" de moderator, deci nu poate judeca daca lucrarea e in tema, daca se posteaza imagini licentioase sau daca limbajul userilor e decent. As propune, deci, ca Mircea sa analizeze necesitatea creste numarul moderatorilor, astfel ca postarile,discutiile, comentariile sa fie monitorizate cat mai mult timp posibil. Se pot gasi pe aici fotografi care au un nivel ridicat, destula diplomatie si bineinteles, timp disponibil pentru aceasta activitate.
2016-02-28
SilviuOlteanu
6 raspunsuri
mircea 3 ani de Pxl
3 ani de la 18 februarie 2013, 16000 lucrari, 3800 utilizatori, 15000 comentarii, 1500 posturi pe forum, 164000 voturi
2016-02-18
mircea
3 raspunsuri
HinkelAnton Cum Faci Cand Votezi ?
Se pare ca sunt destui utilizatori care nu sunt prea siguri cum sa voteze. Am putea lamuri unele lucruri aici.
2016-01-24
HinkelAnton
18 raspunsuri
mircea Stergerea Contului
Contul utilizatorului *** a fost sters.. Motiv: Agresivitatea unor utilizatori mă face să mă simt inconfortabil. Am fost mereu politicoasă și nu cred că am dat motive cuiva să se plângă de mine. .. Vreo sugestie?
2016-01-22
mircea
18 raspunsuri
HinkelAnton Urme pe zapada - in afara concursului
Deoarece in vestul tarii cel putin, nu a nins pe perioada concursului cu urmele pe zapada...abia astazi am reusit sa surprind cate ceva...si probabil mai sunt cativa cu aceeasi problema - ii invit sa-si expuna eventualele lucrari in continuarea alor mele. Vizionare placuta!
2016-01-18
HinkelAnton
22 raspunsuri
ElianArthurRusu Analiza fotografii
Analiza fotografii .
2016-01-13
ElianArthurRusu
12 raspunsuri
Uries La mulți ani
Va doresc tuturor fotografii frumoase, lumina buna si forta creativa. Daca am suparat pe cineva imi cer iertare, daca am facut pe cineva fericit sunt si eu fericit pentru asta, iar daca ne revedem la anul sa ne vedem cu bine. La multi ani tuturor. Sfarsit de an corespunzator. Cu drag.
2015-12-31
Uries
1 raspunsuri
Vulcano Sarbatori fericite!
Urez tuturor utilizatorilor pxlshot sarbatori fericite, lumina buna si inspiratie. Totodata imi cer scuze celor pe care i-am suparat sau deranjat prin comentariile mele.Multumesc MIrcea, pentru oportunitatile pe care ni le oferi tinand in viata acest site.La multi ani!
2015-12-23
Vulcano
10 raspunsuri
gabiano Nikon 7100
Poseda cineva acest aparat? Daca da ce calificativ i-ati acorda?Ati trecut de la un nikon inferior la acest model?Care sunt impresiile? Merita banii?
2015-12-11
gabiano
4 raspunsuri
<<<>>>
Pagina 2 din 7, se afiseaza 20 discutii dintr-un numar total de 121 discutii
© PxlShot 2019 sub Creative Commons License Powered by DotPxl